2024-04-21 20:35

הגיע הזמן שתכירו: עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי שהוקמה בעקבות סיפור גבורה מעורר השראה

אם אתם עדיין לא מכירים את עמותת אחינועם, עכשיו הגיע הזמן, וזאת לאור עשייה חברתית ענפה המתבצעת בפריסה ארצית ועם התמקדות באזור הפריפריה. למעשה, העמותה אשר הוקמה על ידי האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי הוקמה בין היתר על רקע של סיפור משפחתי מרגש, עם נפילתו של הדוד רפאל (רפי) אדרעי בגיל 24 במלחמת יום העצמאות. מי היה רפי אדרעי וכיצד סיפורו השפיע על בני משפחתו? להלן הפרטים.

סיפור גבורה מרגש בזמן מלחמת יום העצמאות

רפאל אדרעי ז"ל נולד בעיר צפת למשפחה שורשית ובעלת ערכים חברתיים מובהקים. עוד מגיל צעיר הוא עזב את הלימודים בשביל לסייע בפרנסת המשפחה, אולם המצב הכלכלי לא עצר אותו בדרך להגשמה עצמית, עת לקח חלק פעיל בתנועת הנוער העובד והלומד ואף שימש כמדריך הראשי. עם עזיבת השלטון הבריטי, החליט רפי אדרעי לנקוט בפעולה ועבר מבית לבית בשביל לאתר דגל ישראל, עד אשר מצא את הדגל המאולתר ואותו הוא תלה על גג של מלון, תחת אש ועם סיכון ממשי לחייו. העשייה שלו הגיעה לידי ביטוי גם בזמן ההשתלבות שלו בצה"ל, עת לקח חלק משמעותי בהגנה על העיר הנצורה צפת ואף שכלל את היכולת שלו בעקבות מומחיות אותה פיתח בתחום של סליקת נשק.

למרות הפצרות הוא הצטרף לצוותים הלוחמים בסמוך למשלט, שם מצא את מותו בעקבות הפגזה עזה של האויב המצרי. הוא נהרג בגיל 24 בלבד והותיר את בני משפחתו המומים וכואבים. לאחר מותו הוא נקבר בעיר ראש העין, ומאז ועד היום פועלים בני משפחתו לטובת קידום של ערכים חברתיים שהיו מזוהים איתו. בני משפחתו המשיכו את פעילות ההנצחה, וזאת על ידי קידום של בניית בית יד לבנים בעיר צפת לצד הקמה של עמותת אחינועם.

 

 

עמותת אחינועם – הגיע הזמן להכיר

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 על ידי האחים לבית משפחת אדרעי משה אדרעי, רפי אדרעי וכן איל אדרעי. העמותה מתמקדת בצמצום פערים בחברה הישראלית, גם בהיבט הגיאוגרפי וגם בהיבט החברתי, וזאת על ידי קידום של שורת תוכניות. בין התוכניות הבולטות ניתן למנות בין היתר את תוכנית "לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה" המתמקדת בחלוקה של מחשבים מחודשים או חדשים בעבור תלמידים שידם אינה משגת. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו פועלים להרחיב את התוכנית הזו גם כעת, וזאת לאור ההצלחה עם חלוקה של מעל ל-25,000 מחשבים. הפעילות הפילנתרופית של עמותת אחינועם ובייחוד של רפי אדרעי מהווה דוגמה מייצגת לישראליות יפה ומכבדת המגיעה לידי ביטוי לא רק בקידום של תוכנית חברתית כמו זו, אלא גם בדאגה אמיתית לדור העתיד של מדינת ישראל.

מקדמים את דור העתיד באמצעות תוכנית ליווי אישית

תוכנית הליווי של עמותת אחינועם מתמקדת באיתור של בני נוער בסיכון שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, וזאת מתוך מטרה לספק להם מעטפת אשר תאפשר להם לממש את הפוטנציאל הטמון בהם. תוכנית זו מתחילה בגיל 16 ונמשכת עד לגילאים בוגרים יותר, כל זאת בליווי מלא מצד המתנדבים של העמותה. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד רשויות החינוך והרווחה, ועדות לכך ניתן למצוא גם בתגובות המצוינות שאותה קיבלה העמותה לאורך השנים.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה בעלת השפעה עמוקה על החברה הישראלית. כמי שרואים תמיד את טובת האחר, אין ספק כי הסיפור של רפי אדרעי ז"ל השפיע מאוד על הפעילות הפילנתרופית של רפי אדרעי הקרוי על שמו, ואחיו הפועלים ימים כלילות למען החברה הישראלית, וחיזוק הפריפריה בפרט.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

מחשב קוונטי בישראל

נגישות