2024-05-20 20:35

יחידת 8200 משיקה: מסלול גאמא סייבר

יחידת 8200 נחשבת ליחידה הנחשקת ביותר בתוך חיל המודיעין, וזאת בזכות מגוון רחב של תפקידים אשר כוללים אחריות רבה לצד מיומנות נרכשת שאותה ניתן לממש גם באזרחות, במגוון רחב של תפקידים. זה לא סוד שחיילים וחיילות אשר שירתו ביחידה הם בעלי תפקידים מבוקשים מאוד במגזר העסקי ובייחוד במקצועות ההייטק, כאשר מסלול ההכשרה גאמא סייבר מהווה הזמנות מצוינת בעבור מועמדים לגיוס ליצור שירות משמעותי ומרתק, כפי שנציג כעת.

מסלול גאמא סייבר – כל מה שרציתם לדעת

מסלול גאמא סייבר הוא מסלול יוקרתי מאוד המתבצע במסגרת של מסלול קדם צבאי. מועמדים ומועמדות אשר רוצים להשתלב במסלול הזה נדרשים לדעת מראש כי הם יידרשו לחתום מראש על שירות קבע, כאשר נשים שרוצות להשתלב במסלול הזה צריכות להשלים שירות הנמשך כ-32 חודשים. מסלול גמא סייבר של יחידת 8200 הינו מסלול חסוי שפרטיו אינם ידועים לציבור, ומפאת ביטחון המדינה לא ניתן לפרט לעומק אודות מהות הקורס. מה שכן ניתן לומר הוא כי מי שמשתלב במסלול הזה יכול לקחת חלק בפיתוח של אמצעים מתקדמים בתחום הסייבר, לצד התקפה וכן חשיבה אסטרטגית.

על מנת להתקבל למסלול הזה נדרש לעמוד בתנאים קשיחים הכוללים בין היתר ציון דפ"ר גבוה של 60 ומעלה, פרופיל צבאי גבוה לצד תנאי סף של בגרות במדעים מדויקים וספציפית מדעי המחשב ברמה של חמש יחידות. המיונים למסלול הזה מתבצעים במספר שלבים, כאשר השלב הראשון הוא מילוי של שאלון ידע הכולל מושגים בתחום הטכנולוגיה לצד מערכות תכנות, מערכות ניהול מתקדמות, כאשר במסגרת הזו נדרש לסמן את המושגים אותם אתם מכירים באופן כנה ואמיתי, וזאת מתוך מטרה לבחון האם אכן יש בסיס להמשך המיון. בשלב הבא מועמדים שנמצאו כרלוונטיים מוזמנים ליום מבחנים המתקיים במתקון מיון ייעודי של חיל המודיעין, במקום שלא ניתן לפרסם אותו. ביום המיון המועמדים עוברים סדרה של מבחנים, לצעד סדנה מקצועית וכן ראיונות אישיים בהתאם לפרטים שעלו בעקבות מילוי השאלון הראשוני. רק מספר מצומצם מאוד של מועמדים ימשיכו לשלבי המיון המתקדמים, עד לקבלת האישור הסופי לגבי הכשרה מקצועית המתבצעת במסגרת הכשרה מקיפה בתוך יחידת 8200.

 

 

סייבר – אחד מאתגרי הליבה של כוחות המודיעין

מתחת לפני הקרקע יש לוחמה פעילה של ממשלת ישראל כנגד גורמים עוינים, וזאת על ידי עיבוי כוחות המודיעין וכן פעולות של ניתוח ועיבוד מידע, מתוך מטרה למנוע תקיפות סייבר אשר מסכנות באופן משמעותי את הביטחון הלאומי. מתקפת סייבר מסתוריות הפכו לחלק משמעותי מאוד מליבת העשייה הביטחונית של כוחות המודיעין, כאשר אחד מהתפקידים החשובים ביותר של יחידת 8200 ובוודאי יחידת הסייבר הוא לנתר ולבחון בזמן אמת את ההתקפות, וזאת מתוך מטרה ליצור מענה המגיע לידי ביטוי באמצעות לחימה המתבצעת על ידי חיילים וחיילות שהוכשרו לתחום וכן באמצעות שילוב של טכנולוגיות מתקדמות וחסויות לציבור. במטה הסייבר מבצעים פעולות ביטחוניות סודיות בשיתוף פעולה מלא עם כוחות הביטחון, כאשר מי שהצליח לסיים את מסלול ההכשרה של יחידת 8200 יכול להשתלב בשורה ארוכה של תפקידי מטה לצד תפקידי פיקוד בעלי משמעות אדירה לביטחון המדינה.

לסיכום

מסלול גאמא של יחידת 8200 הינו מסלול הכשרה יוקרתי אשר מכשיר את דור העתיד של קהילת המודיעין בתחום הסייבר. אם גם אתם חולמים להשתלב במסלול הזה, חשוב להיערך מראש באמצעות למידה של תכנים המשיקים לתחום הזה, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים  ובהתאם לכך להגשים חלום בדמות שירות ביחידה יוקרתית ומבוקשת.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

מחשב קוונטי בישראל

נגישות