2024-06-24 21:46

אנטי וירוס: כך תגנו על המחשב שלכם

המחשב שלכם הוא ככל הנראה אחד הדברים היקרים ביותר שיש לכם, ולא רק בגלל השווי הכספי שלו אלא גם בגלל כל המסמכים, הזיכרונות והנתונים שקיימים עליו. כמו שחשוב שתשמרו שהמחשב שלכם לא ייפול ויישבר, כך גם חשוב לשמור עליו מבפנים ולהתקין עליו תוכנות הגנה מפני איומים פוטנציאליים שונים. אבל מהן בכלל תוכנות ההגנה ומפני מה צריך להגן? הכירו את תוכנות האנטי וירוס.

מהן תוכנות אנטי וירוס?

אנטי וירוס היא תוכנת הגנה שתפקידה לאתר במחשב סימנים של פעילות זדונית כלשהי. היא פועלת בכמה דרכים:

 • הגנה בזמן אמת: תוכנת אנטי וירוס סורקת באופן רציף את פעילות המחשב, ובוחנת את הנתונים שהתקבלו מול רשימה של תוכנות זדוניות ידועות. אם נמצאת התאמה, התוכנה נוקטת פעולה מתאימה ומוחקת את הקובץ הבעייתי או מתריעה מפניו.
 • זיהוי איומים: תוכנת אנטי וירוס יכולה לזהות איומים לא ידועים על ידי ניתוח אופן הפעולה של קבצים ותוכניות. אם קובץ פועל באופן חשוד, למשל מנסה לגשת למספר רב של קבצים במהירות, היא יכולה לעצור את פעילותו ולהתריע על כך בפניכם.
 • סריקות רגילות: תוכנת האנטי וירוס מבצעת סריקות מתוזמנות או ידניות כדי לבדוק כל קובץ ותוכנית במחשב, ולהבטיח שלא קיים שום איום.
 • עדכונים לגבי איומים חדשים: תוכנת האנטי וירוס מתעדכנת באופן קבוע ברשימת התוכניות הזדוניות הידועות, כדי להבטיח שהיא תוכל לזהות את האיומים האחרונים.

מפני מה צריך להגן?

תוכנות זדוניות הן השם הכולל לאיומים הפוטנציאליים שתוכנות האנטי וירוס נלחמות בהם, והינה כמה דוגמאות נפוצות:

 • וירוסים: קודים שמתחברים לתוכניות או קבצים רגילים. הווירוסים יכולים לשכפל את עצמם ולהתפשט במהירות לתוכניות ולקבצים אחרים, מה שעלול להוביל לתוצאות הרסניות.
 • סוסים טרויאניים: אינם משתכפלים כמו הווירוסים, אבל כן מתחזים לתוכנות רגילות. הסוסים הטרויאניים עובדים כך שלאחר ההתקנה הם יגרמו נזק רציני או יפתחו פתח לתוכנות זדוניות אחרות.
 • תולעים: תוכנות זדוניות עצמאיות שיכולות להשתכפל ולהתפשט ברשתות ולגרום להאטה ברשת האינטרנט.
 • תוכנות ריגול: תוכנות זדוניות שמרגלות אחר פעילויות המשתמשים, ואוספות נתונים שעשויים להיות רגישים או אישיים.
 • תוכנות כופר: אחד מסוגי התוכניות הזדוניות העלולים לגרום את הנזק הגדול ביותר. תוכנות כופר מצפינות את נתוני המשתמשים והופכות אותם לבלתי נגישים. כדי שהתוקפים ישחררו חזרה את הנתונים הם דורשים מהמשתמשים להעביר להם כופר.

 

 

מדוע חשוב להתקין תוכנות אנטי וירוס?

 • הגנה מפני אובדן נתונים: תוכנות זדוניות עלולות להוביל לאובדן נתונים בלתי הפיך, שיכול להיות הרסני כשמדובר בנתונים יקרי ערך. תוכנות אנטי וירוס מספקות מחסום והגנה מפני איומים כאלה.
 • מניעת גישה לא מורשית: תוכנות זדוניות יכולות לאפשר לתוקפים להשתלט על המחשב, לגשת לנתונים, להשתמש במחשב לפעילות בלתי חוקית ולגנוב זהות. מטרתן של תוכנות האנטי וירוס היא לחסום תוכנות זדוניות אלה ולהשאיר את המחשב לשליטתכם המלאה.
 • השלכות כלכליות: מתקפות של תוכנות זדוניות יכולות להוביל להפסדים כספיים באמצעות הונאה, גניבת נתונים או דרישות כופר. בנוסף, ניקוי של מערכת נגועה יכול להיות יקר. תוכנות אנטי וירוס הן השקעה משתלמת שיכולה למנוע הוצאות כבדות בהמשך.
 • הבטחת בטיחות מקוונת: משימות רבות מבוצעות באופן מקוון כיום, החל מרכישת רהיטים ועד להעברות בנקאיות. תוכנות זדוניות עלולות לסכן פעילויות מקוונות, להשתמש בפרטים האישיים שלכם ולגנוב מכם כסף. תוכנות אנטי וירוס מבטיחות חוויה מקוונת בטוחה יותר וחוסמות אתרים שעלולים להיות זדוניים.

לסיכום

האינטרנט מכיל איומים שונים ורבים, וחשוב לשמור על המחשב שלכם מפניהם ולאפשר לו להתגונן במקרה הצורך. תוכנות אנטי וירוס נועדו לספק למחשב שלכם הגנה מפני איומים פוטנציאליים שונים, כך שתוכלו לגלוש בו בחופשיות ולא לחשוש מפני תוכנות או אתרים שונים. הורידו למחשבכם תוכנת אנטי וירוס וכך תוכלו לישון בשקט עם הידיעה שהמחשב שלכם מוגן ובטוח, ושאין שום דבר שיכול לפגוע בנתונים ובזיכרונות היקרים ששמורים עליו.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

מחשב קוונטי בישראל

נגישות