2024-05-20 08:37

קידום אתרים אורגני  – מה זה ואיך זה יכול לעזור לאתר שלכם?

אם יש לכם אתר שאתם מעוניינים לקדם, כדאי שתכירו את שירות ה-SEO, או במילים אחרות – קידום אתרים אורגני. מה זה אומר? כל המידע במאמר שלפניכם!

מה זה SEO?

המונח SEO הוא למעשה ראשי תיבות של Search Engine Optimization, כלומר, אופטימיזציה למנועי חיפוש. ומה זה אומר בפועל? שירות SEO הוא סוג של תהליך הנעשה במטרה לקדם אתר מסוים ברשת ובמנועי החיפוש השונים, בדגש על מנוע החיפוש המפורסם ביותר – גוגל. כלומר, המטרה הסופית של התהליך היא שאנשים יגיעו לאתר שלכם, שידורג בין תוצאות החיפוש הראשונות בגוגל, כאשר הם מזינים מילות מפתח שונות בתיבת החיפוש. כך תוכלו להגדיל את מספר הכניסות לאתר שלכם וכתוצאה מכך עשוי לגדול גם מספר הלקוחות שלכם.

איך זה עובד?

שירות ה-SEO יכול להתבצע על ידי מקדם אתרים עצמאי שתשכרו את שירותיו, אך קיימות גם לא מעט חברות שעוסקות בתחום. בכל מקרה, חשוב לדעת כי אסטרטגיה של קידום אורגני אינה מדע מדויק, ולכן יש לבנות אסטרטגיה בהתאמת אישית לכל לקוח ולקוח. לפיכך, מומלץ לתת לאנשי המקצוע הטובים ביותר לבצע את העבודה. מכיוון שקידום אתרים אורגני הוא תהליך, קיימת שורה של פעולות שמקדם האתרים צריך לבצע באתר עצמו, כלומר באתר שרוצים לקדם, אך יש פעולות שיש לבצע גם מחוץ לאתר.

הקידום לאתר עצמו כולל בעיקר שורה של פעולות טכניות שאמורות לשפר את חווית המשתמש של האתר, ולספק תוכן מתאים ומקורי הכולל מילות מפתח מתאימות שיאפשרו לאתר לזנק לראש תוצאות החיפוש. קידום אורגני מחוץ לאתר הוא פעולות שיש לבצע באתרים אחרים ומטרתן לקדם את האתר שלנו. עיקר הפעילות באתרים החיצוניים היא הטמעה של קישורים באתרים הללו, המאזכרים ומפנים אל האתר שלנו. מדובר במשימה לא כל כך פשוטה, משום שיש צורך ליצור קישורים מדויקים כדי שהאלגוריתם של גוגל אכן יזהה שהאתר שלנו איכותי ומהימן ויחליט לקדם אותו.

 

 

קידום ממומן וקידום אורגני – מה ההבדל?

אז רגע, מה ההבדל בעצם בין קידום ממומן לבין קידום אורגני? בשני המקרים אתם כמובן צריכים לשלם, אבל ההבדל הוא מי שאתם משלמים לו והפעולות שמתבצעות. בקידום ממומן אתם למעשה מפרסמים את האתר של העסק שלכם בגוגל, על ידי כך שהוא יציג את האתר שלכם בתוצאות הראשונות בהתאם למילות החיפוש שמוקלדות, ואכן מדובר באפשרות יעילה ומהירה להביא לאתר שלכם קהל יעד רלוונטי.

עם זאת, קידום אורגני מתמקד בהשקעה רבה באתר עצמו, ומדובר במשימה לא פחות חשובה משום שאם אתם רוצים שגוגל ימשיך להציג את האתר שלכם בראש תוצאות החיפוש הרלוונטיות, חובת ההוכחה היא אך ורק עליכם. כל עוד תספקו את התוכן הטוב ביותר, תשקיעו בנראות של האתר, בתפקודו ובקישורים אל האתר, האתר שלכם ייתפס כאמין יותר וידורג גבוה יותר, מה שיבטיח לו חשיפה לגמרי חינמית מגוגל.

למי מתאים השירות ומתי רואים תוצאות?

שירות ה-SEO מתאים לכל מי שמעוניין לקדם את האתר שלו בצורה אורגנית במנועי חיפוש. כאמור, מכיוון שמדובר בתהליך, יש לקחת בחשבון שהתוצאות אינן מידיות. קיימת שורה של פעולות שיש לבצע בתהליך וכדי לראות תוצאות משמעותיות יש להיאזר בסבלנות. לרוב, ניתן לראות תוצאות כבר תוך מספר חודשים, אך חשוב לציין שכדי לשמור עליהן יש לבצע תחזוקה שוטפת לאתר, בהתאם לאסטרטגיה שנבנתה לכם על ידי אנשי ה-SEO ששכרתם את שירותיהם.

סיכום

לסיכום, קידום אתרים בצורה אורגנית בגוגל היא דרך יעילה ביותר לקדם את בית העסק שלכם. אם אתם מתעניינים בשירות, אנחנו ממליצים לכם לפנות אך ורק לחברות אמינות ומקצועיות על מנת שתקבלו את השירות הטוב ביותר ואת התוצאות האידיאליות.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

מחשב קוונטי בישראל

נגישות