2024-06-26 01:54

כל מה שחם בעולם הנדל"ן: על האתר הישראלי להתחדשות עירונית כבר שמעתם?

עולם הנדל"ן הישראלי הוא עולם דינאמי מאוד. ישראל היא אמנם מדינה קטנה, אך מתרחש בה הרבה מאוד,מכל מיני היבטים של בנייה, רכישת ומכירת מבנים. היבט משלים וחשוב מאוד, שבולט למדי בשנים האחרונות, הוא הנושא של "התחדשות עירונית”. אתר "מגדילים" מספק לכך מבט מעניין ושימושי, עבור כל מי שהנושא חשוב לו. מה תמצאו שם?

נדל"ן בכלל והתחדשות עירונית בפרט

MAGDILIM – האתר הישראלי להתחדשות עירונית, הוא פורטל מידע שעוסק בנדל"ן. זהו אתר מתמחה, אשר מציע מבחר רחב במיוחד של סוגי מידע בכל הנוגע לתחום זה. בין השאר, תוכלו למצוא בו מידע מקיף על התחדשות עירונית ברחובות ובערים נוספות. "מגדילים" מציע מדורים שונים, אשר מתחלקים בגדול לשני סוגים. מחד, יש בו אזורים שממוקדים בנושאי משנה ספציפיים. למשל דיירים, אדריכלות ועיצוב או תמ"א 38. מאידך, יש בו אזורים כלליים, כגון פורום, מדריכים, דעות ופרשנויות. לפניכם סקירה קצרה של אזורים מעניינים אלה באתר.

חדשות – להיות מעודכן תמיד

לפני הכל, כדאי להסתייע באזור החדשות באתר. מידע מיושן או לא מדויק, לא יעזור לכם ועלול אפילו לסבך ולגרום להפסדים. לכן, כל מי שמתעניין בנדל"ן צריך להיות מעודכן בהתפתחויות האחרונות. באזור החדשות תמצאו למשל מידע ממחיש, על דירות בולטות שמוצעות כעת למכירה ומחיריהן. סוג מידע עדכני חשוב נוסף שמוצג בו, הוא על מגמות משמעותיות בשוק. למשל היפוך מגמה שרואים במכרזי מדינה, בהם היקף המתמודדים וההצעות הכספיות נמצא בירידה.

 

 

עולם הנדל"ן, ממגוון זוויות

אלה עוד כמה מדורים מעניינים שניתן לראות באתר:

  • פינוי בינוי / תמ"א 38 – שני אזורים מרכזיים באתר, אשר המידע בהם מחולק ל"תכניות”, “מדיניות" ו"פרויקטים".
  • משפט כלכלה ושיווק – נדל"ן ועולם המשפט, הולכים ביחד מבחינות רבות ומשמעותיות. מדור מיוחד באתר מרחיב על כך.
  • אדריכלות ועיצוב – פרויקט שיקום שוק תלפיות, עיצוב חדרי רחצה, בחירת קבלן שיפוצים – אלה דוגמאות למידע המעניין שמביא מדור זה.
  • שיווק ופרסום – דירות הן מוצר שחייבים לשווק ולפרסם. מה חשוב ומעניין, בהיבט ספציפי זה? גם על כך תוכלו לקרוא באתר.
  • דיירים – צידו השני של המטבע, הוא שמישהו צריך לרכוש את המוצר (הלא זול בכלל) הזה. באוכלוסייה זו ובשוכרי דירות, עוסק מדור "דיירים".
  • מדריכים – מדריכים שימושיים מסוגים שונים, במגוון נושאי נדל"ן.

ללמוד מבעלי הניסיון

נדל"ן הוא עולם מורכב מאוד. כך שיש חשיבות לא קטנה, לשמוע דברים מהשטח, שמגיעים ממומחים מסוגים שונים. בכך בין השאר, עוסקים "מגדילים TV” והפודקאסט של האתר, עם ראיונות מעניינים ודיווחים מצולמים. כמו כן, ישנו מדור דעות ופרשנויות, אשר מביא תובנות ודעות של מומחים שונים בענף.

הפורום הישראלי להתחדשות עירונית

באתר ישנו גם מידע על הפורום הישראלי להתחדשות עירונית – פורום אשר נפגש אחת לרבעון, בכדי לעסוק בתוכניות עתידיות ולשמוע עדכונים מקצועיים מסוגים שונים. מטרת הפורום, היא להשפיע על מקבלי ההחלטות וקובעי מדיניות, שגם הם משתתפים במפגשים. זאת, דרך העלאת מודעות לסוגיות שונות של ההתחדשות העירונית, לסדר היום הציבורי.

האתר מפעיל גם קהילה בפייסבוק בנושא התחדשות עירונית, שבה ניתן לשאול שאלות, להתייעץ, לשתף ידע בנושא ועוד. הוא גם מציג אנשי מקצוע מובילים בתחומים אלה. למשל במסגרת מדור 40Under40 – ארבעים הצעירים המבטיחים בנדל"ן והתחדשות עירונית 2022. כמו כן, ניתן לפנות אל צוות האתר, באמצעות "המייל האדום".

לסיכום

אם אתם עוסקים בתחום הנדל"ן או מתעניינים ספציפית בהתחדשות עירונית, כדאי לכם להכיר אתר זה ולעקוב אחרי המידע השימושי והרב שהוא מציג.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

מחשב קוונטי בישראל

נגישות