2024-06-24 21:46

עבודה מהמשרד מזמן אאוט – עבודה היברידית היא הדבר החם!

הקדמה הטכנולוגית הובילה לשינויים מרחיקי לכת בכל תחומי החיים, כמו למשל תחום התעסוקה. אם עד לפני מספר שנים העבודה המסורתית הייתה מבוססת על הגעה פיזית למשרד, כיום ניתן לראות כיצד בחסות הטכנולוגיה כמו גם התפרצות מגפת הקורונה עבודה היברידית הפכה לחלק בלתי נפרד מחייהם של אלפי עובדים ועובדות במדינת ישראל, כמו גם בעולם. מהם היתרונות והחסרונות של עבודה כזו וכיצד תוכלו לאתר את המשרה הבאה שלכם בקלות? בסקירה הבאה תמצאו את כל הפרטים.

עבודה היברידית – יתרונות בולטים לקהל העובדים

כאשר לוקחים בחשבון כי המחשבים הם חלק אינטגרלי וחשוב מאוד בכל סוג של עבודה, אין זה פלא כי עבודה היברידית הפכה לסוג של סטנדרט בעולם התעסוקה, וזאת בשל היכולת להשלים את המשימות מהבית או מהמשרד, ובכך ליצור איזון בין חיי משפחה ועבודה, לצד שמירה על שגרת עבודה שגרתית, גם למשל כאשר עובד לא יכול להגיע בעקבות חסימה של כבישים, בדיקה אצל הרופא או כל אירוע אחר שעשוי להוביל לביטול של יום עבודה ששווה למעסיק (וכמובן לעובד) לא מעט כסף. למעשה, מציאת עבודה מהבית גם לצעירים היא בעלת השפעה חיובית מאוד על הזמן הפנוי, וזאת בשל היכולת להגיע למשרד באופן פיזי מספר פעמים בשבוע, ובשאר ימות השבוע לעבוד מהבית במתכונת מלאה או גמישה. מדובר בהזדמנות מעולה לא רק לחסוך זמן בנסיעות ברכב או בתחבורה הציבורית, אלא גם לצבור ניסיון במשרות בכל רחבי הארץ, ללא קשר למקום המגורים ועם יכולת גם ליצור מעקב אחר השעות באמצעות אפליקציות ייעודיות.

התרבות של עבודה היברידית הייתה חדשה עד לפני מספר שנים, אולם בעקבות התפרצות מגפת הקורונה וכן הכלים הטכנולוגיים החדשים שהצליחו לפתח, הוקמו מערכות מפותחות אשר מאפשרות לכל שדרת הניהול – החל מהדרג הבכיר ועד לאחרון העובדים לעבוד בצורה מסונכרנת, וזאת למרות נוכחות פיזית דלה במשרדים. על כן, איתור של עבודה דרך אתר כמו למשל אתר סחבק הוא בעל משמעות בעבור צעירים שרוצים להיכנס לשוק התעסוקה, אבל לא להגיע למשרד באופן קבוע.

 

 

מהם החסרונות של עבודה היברידית?

צריך לקחת בחשבון כי בעבור קהל צעיר אשר רוצה לעבוד בסביבת עבודה צעירה, העבודה מהבית עשויה להיות קשה ומאתגרת, בייחוד על רקע הפיתויים הרבים של צפייה בטלוויזיה, שיחות עם חברים ועוד. בנוסף, אין עוררין על כך כי עבודה היברידית משנה את העולם ומשפיעה על הקשרים הבינאישיים כמו גם על רמת הבדידות בעקבות אי הגעה למשרד, ועל כן צריך לקחת בחשבון גם את ההשפעות השליליות של עבודה כזו, בייחוד בעבור צעירים שרוצים ליצור שגרת עבודה הכוללת גם מפגש קבוע עם אנשים. בנוסף, בעבור מי שאינו בקיא בתחום הטכנולוגיה, השילוב של עבודה מהמשרד ומהבית עשוי להיות מאתגר למדי, ולכן חשוב מאוד להבין לעומק את מרכיבי המשרה לפני שמגישים קורות חיים.

שוק התעסוקה משתנה – ולכם יש הזדמנויות חסרות תקדים

בין אם אתם מתכננים להתקבל לעבודה בחברה טכנולוגית או במשרה הכוללת שירות לקוחות למשל, שוק העבודה משתנה ובהתאם לכך גם תנאי העסקה. על כן, ניצול של פלטפורמות מתקדמות כמו למשל אתר סחבק מהווה הזדמנות מצוינת בעבור צעירים להתאים את עצמם לשוק התעסוקה, ולקבל בתמורה מענה המגיע לידי ביטוי במסגרת של איתור עבודה אשר כוללת עבודה מהבית, לצד עבודה מהמשרד, בהתאם לצורך. מדובר בהזדמנויות תעסוקה חסרות תקדים ובעלות פוטנציאל אדיר לעתיד המקצועי, ועל כן רצוי לנצל כבר את ההזדמנות ואת היתרונות הרבים הגלומים בעבודה כזו, וזאת דרך כניסה לאתרים כמו אתר סחבק אשר מציע מגוון רחב של משרות לצעירים מגיל 16-25.

לסיכום

עבודה היברידית הפכה לסטנדרט בשוק התעסוקה הישראלי, כמו גם העולמי. יותר ויותר חברות ועסקים מאפשרות לעובדים לעבוד במתכונת הזו, אולם כמו כל דבר, גם כאן יש יתרונות וחסרונות שאותם צריך לקחת בחשבון, רגע לפני שמתחילים לעבוד בעבודה חדשה.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

מחשב קוונטי בישראל

נגישות