2024-05-20 20:42

איך לאבזר עמדת גיימינג מהסרטים? כל האביזרים והמכשירים שתצטרכו לחוויה מושלמת

חובבי הגיימינג נוטים להיות "משקיענים" לא קטנים בציוד שהם רוכשים למטרה זו. בדומה לבעלי תחביבים באשר הם. כיצד מומלץ עבורם לצייד עמדת מחשב, עבור משחקי מחשב? אלה כמה המלצות מעשיות וטיפים שימושיים:

הבסיסי והמתקדם

בהחלטה מה בדיוק לרכוש, תעמדו בפני אפשרויות רבות למדי. את הבחירה, ניתן לחלק לשני חלקים בגדול: ציוד בסיסי שיהיה הכרחי וציוד משלים מסוגים שונים, אשר ישפר את חוויית המשחק. כדוגמה לסוג הציוד הראשון, תצטרכו לרכוש מסכי מחשב לגיימרים וכמובן מחשב. הסוג השני – ציוד משלים, כולל  דברים כגון כיסא מיוחד לגיימרים או משקפי מציאות מדומה. מפרט המחשב יתבטא בסופו של דבר במחירו וכדאי לשקול את התועלת של כל היבט, ביחס למחיר.

מחשב חזק

בבסיס של כל המערכת, יהיה המחשב עצמו. בתוכו, תהיה כלולה חומרה מסוגים שונים, כולל כמה רכיבים משמעותיים במיוחד עבור משחקי מחשב.

  • הזיכרון – זיכרון המחשב משמש לצורך טעינת המשחק ותוכנת המשחק למעשה משתמשת בו כל הזמן, באופן אינטנסיבי. לכן, נפח וסוג הזיכרון, משמעותיים מאוד.
  • המעבד – המעבד המרכזי במחשב צריך להיות חזק מספיק.
  • הכרטיס הגראפי – לרמת הכרטיס הגראפי, חשיבות עצומה במשחקי מחשב.
  • לוח האם – לוח אם טוב למשחקים לא חייב להיות החזק ביותר, אבל הוא חייב להיות איכותי.
  • מערכת ההפעלה – בחירת מערכת ההפעלה העדכנית ביותר ומוטב לבחור בגרסה חזקה שלה. למשל, בחלונות פרו ולא להסתפק בחלונות מגרסת Home.
  • מערכת הקירור – משחקי מחשב מטילים עומס גדול מאוד על המערכת. עומס זה, מתבטא בעבודה רבה, אשר יוצרת חום רב. החום חייב להיות מפונה הרחק מרכיבי המחשב והחוצה מהמארז, במהירות וביעילות. הדבר מתבצע בעזרת אוסף מאווררים. זאת, לכל הפחות באמצעות מאוורר איכותי על המעבד, מאוורר איכותי על כרטיס המסך ומאוורר עזר בדופן המארז.

איך לאבזר עמדת גיימינג מהסרטים? כל האביזרים והמכשירים שתצטרכו לחוויה מושלמת

צג איכותי

צג איכותי הוא חובה למשחקי מחשב. בין השאר, תרצו לקחת בחשבון נקודות כמו

  • גודל הצג – כמה שיותר גדול, כך יותר נוח.
  • רזולוציה מרבית – תשפיע ישירות על איכות התמונה שתתקבל.
  • קצב רענון – המהירות שבה הצג מסתגל לשינויים שנדרשים ממנו.

כמו כן, היכולת להרים או להוריד את הצג, תשפר את נוחות השימוש במשחקים.

מקלדת ועכבר

האינטראקציה עם המשחק, תתבצע בפועל דרך אמצעי הקלט השונים. כאשר מדובר בקונסולות משחק, יש להן בקרים מיוחדים משלהן. אבל במשחקי מחשב על PC, הציוד הבסיסי לשם כך הם המקלדת והעכבר. כאן ישנו היבט אישי למדי של נוחות שימוש. היא חשובה גם בהקשר ארגונומי, של שימוש ממושך בהתקנים אלה.

מערכת השמע

לצד התצוגה, השמע גם חשוב מאוד במשחקי מחשב. היבט זה, מקבל ביטוי דרך כרטיס הקול, אשר יעביר את הסאונד אל הרמקולים או האוזניות. שלושת אלה מהווים עולם בפני עצמו, שכדאי להתעמק בו קצת. כיום ניתן לקבל איכות קול מצוינת, גם בעזרת ציוד זול יחסית. אבל חשוב ללמוד את הנושא מעט ולדעת מה אתם מחפשים.

שולחן וכיסא

שולחן לחובבי גיימינג צריך להיות גדול מספיק ובגובה שנוח לכם. יותר משמעותי מכך, הוא הכיסא שבוחרים. משחקי מחשב עשויים להימשך זמן רב וישנו היבט של נוחות שימוש לאורך זמן. הכיסא משפיע על כך לא מעט. יש מוצרים לתחום זה במאות ואפילו אלפי ש"ח. אך העיקר, שיהיה לכם נוח לשבת ולשחק.

לסיכום

יש לא מעט דברים שצריך לבחור ולרכוש, בכדי לצייד עמדת מחשב עבור משחקים. עם זאת, כל אחד מהאלמנטים שציינו, עשוי לשפר משמעותית את חוויית המשחק!

מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

מחשב קוונטי בישראל

נגישות