2024-04-21 21:45

שולטים בטכנולוגיה: לימודי סייבר ואבטחת מידע

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בביקוש לאנשי סייבר ואבטחת מידע, וכשאנחנו בוחנים את האיומים על מדינת ישראל אנחנו מבינים למה. למי מתאימים לימודי סייבר ואבטחת מידע ומה המשכורות בתחום? כל התשובות לפניכם.

סייבר ואבטחת מידע – מה זה בכלל?

סייבר ואבטחת מידע הוא מקצוע חדש ונדרש מאד שנולד מתוך הצורך להגן על גופים כאלה ואחרים מפני התקפות שנועדו לפגוע במערכות הטכנולוגיות. בעידן המודרני המלחמה עברה לצד הטכנולוגי ובמקום לתקוף ערים באמצעות טנקים, פוגעים מרחוק במערכות הטכנולוגיות שלה ומשתקים אותה לחלוטין. בתוך כך, נולד הצורך גם בלימודי סייבר ואבטחת מידע שמעניקים לעוסקים במלאכה את כל הכלים להתמודד עם האתגרים הללו.

קיים צורך במערך הגנה שכל תפקידו הוא להגן על המערכות הרגישות הללו. מדובר כמובן שתפקיד רגיש מאד ולא פחות חשוב מזה, תפקיד מאתגר וקשה שדורש מהעוסקים במלאכה ללמוד כל יום דברים חדשים, לפתח את היכולות שלהם ולתת מענה לאיומים שרק הולכים וגוברים.

לימודי סייבר ואבטחת מידע – למי זה מתאים?

אין צורך בידע מקדים בתחום ואת כל הכלים המקצועיים שאתם צריכים על מנת להצליח אתם תקבלו במהלך הקורס. מה שכן, אתם חייבים שהתחום הזה יבער בכם ושתהיה בכם התשוקה להגן על הארגון שאתם עובדים בו. אין ספק שמדובר בתחום מורכב, אך אם תלמדו אותו בצורה מקצועית אין לנו ספק שגם אתם תצליחו בו. מדובר בתפקיד עם המון אחריות ואתם צריכים להיות כאלה שיודעים ורוצים לקבל את האחריות הזו על הכתפיים שלהם. אם אתם כאלה, התחום הזה בהחלט יתאים לכם.

 

 

איפה אפשר ללמוד סייבר ואבטחת מידע?

בניגוד לתחומי לימוד אחרים שאותם לומדים באוניברסיטאות ובמכללות, פה תוכלו להסתפק בקרוסים מקצועיים שיעניקו לכם את הכלים לעסוק בתחום הזה. בסופו של דבר, בניגוד להרבה תחומים אחרים בשוק, תחום הסייבר ואבטחת מידע ידרוש מכם המון ידע שלא מסתכם רק בבקיאות בטכנולוגיה. לכן יש משמעות מכרעת בכל הקשור לניסיון שתצברו בארגונים השונים, כי גם שם תקבלו מגוון רחב של כלים להתמודדות עם האתגרים בתחום, שרק הולכים ומתפתחים.

מה השכר בתחום הסייבר ואבטחת המידע?

נפתח בשורה התחתונה ונגיד שבתחום הסייבר ואבטחת המידע אתם תוכלו לקבל משכורות יפות מאד. השכר תלוי כמובן בניסיון והוותק שלכם בתחום וככל שתהיו יותר מנוסים, כך תרוויחו משכורות גדולות יותר. לדוגמה, בתור מנהלי רשת מתחילים בתחום תוכלו להרוויח שכר של 7000-9000 ש"ח בשנה הראשונה, ועד שכר של 20,000 וצפונה עם ותק של 9 שנים ומעלה. בתור מיישמי אבטחת מידע מתחילים תוכלו להרוויח משכורת של בין 8000-1000 ש"ח עם ותק של שנה. עם ותק של 9 שנים תוכלו להגיע למשכורת של 22,000 ש"ח וצפונה. כפי שאתם רואים, המשכורות הן כמובן יפות מאד והן מושפעות באופן ישיר מהוותק שלכם.

לסיכום

אין ספק שתחום הסייבר ואבטחת המידע הוא תחום שיש לו ביקוש אדיר בקרב מגוון רחב של ארגונים ביטחוניים וחברות פרטיות. אם גם אתם רוצים להשתלב בתחום הזה ולהרוויח משכורות נאות, אנחנו כמובן ממליצים לכם ללמוד אותו בצורה מקצועית.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

מחשב קוונטי בישראל

נגישות